Akıllı İhracat Platformu ile
İhracatta Dijital Dönüşüm


UFUK 2020 | Akıllı İhracat Platformu

İhracatçıların tüm işlemlerini dijital ortamda çok daha hızlı yapabilmesine olanak sağlayacak devlet destekleri otomasyon programı 2019 yılı içinde devreye alınıyor. İhracatçıların tüm verilere, desteklere, bilgi ve belgelere tek elden ulaşabilecekleri Akıllı İhracat Platformu hayata geçiyor. Yapay zeka destekli bu platform ile küresel pazarlar artık ihracatçımızın ofisine gelecek. Söz konusu platform ihracat yapılabilecek ülkeler, ihraç pazarları, ihraç ürün grupları, o ülkelerdeki vergi oranları ve iş yapma kolaylığı, ve ihracatçı özelinde önerilerle ihracatımızı artırmaya dönük faaliyetlere destek olacak.

Akıllı İhracat Platformu ile ihracatı artırmak, ihracatçının önündeki engelleri kaldırmak ve işlerini kolaylaştırmak amaçlanıyor. Bu platform ile ihracatta dijital dönüşüm gerçekleşerek her ihracatçı firmanın dijital kimliği olacak, küresel pazarlar artık ihracatçımızın ofisine gelecek. Platformun kolay destek hattına buradan ulaşabilirsiniz. Tüm işlemler elektronik ortamda, kağıtsız ihracat uygulaması ile yapılacak.

Ticaret odaları, sanayi odaları, organize sanayi bölgeleri (OSB), sanayi siteleri, ihracatçı birlikleri, teknoloji geliştirme bölgeleri, bölgesel kalkınma ajansları, ve ihracata başlayacak firmalara yönelik özel olarak tasarlanan ve ihracatta devlet destekleri ve teşviklerinin uygulamalı örnekler ile anlatıldığı Dış Ticaret ve İhracat Destekleri Eğitimi'ne katılın.

Akıllı İhracat Platformunun arka planındaki yapay zeka temelli algoritma ile "Bu firmanın ürününü dünyada en çok ithal eden ülkeler hangileri? İthalatında hızlı artış olan ülkeler hangileri? Bu ürünün vergi oranı hangi ülkede ne kadar? O ülke ne kadar uzakta? O ülke iş yapma kolaylığında kaçıncı sırada? Firmanın sattığı ürünle beraber satılan başka ürünler var mı?" gibi sorulara cevap alınabilecek.

  İhracat alanındaki hizmetler:
 • Küresel pazarlara giriş hizmeti
 • Uluslararası iş geliştirme hizmeti
 • Uluslararası iş hızlandırma hizmeti
 • Yurtdışı iş gezisi organizasyonu hizmeti
 • Alım heyeti programı organizasyonu hizmeti
 • Sektörel ticaret heyeti organizasyonu hizmeti
 • İkili iş görüşmeleri (B2B) organizasyonu hizmeti
 • Yüksek teknoloji ihracatı için uluslararasılaştırma hizmeti
 • Uluslararası rekabetçiliği geliştirme (UR-GE) proje destek hizmeti

Yukarıda sıralanan uluslararasılaşma ve ihracat alanında sağlanan hizmetlere ulaşmak için, bu sayfanın en üstünde bulunan menu çubuğundan "Hizmetler" sekmesini tıklayabilirsiniz.Eğitimlere kayıt olmak için aşağıdaki butona basınız


Başvuru Formu

Tüm Haberler için Tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım