Avrupa Araştırma Konseyi (ERC) Programı
Başlangıç Hibeleri 2017 yılı çağrısı açıldı


UFUK 2020 | ERC Başlangıç Hibeleri

Avrupa Birliği Horizon 2020 hibe programı kapsamında Türkiye'deki araştırmacıların tek başına başvurabileceği ERC programı başlangıç hibeleri (Starting Grants) 2017 yılı çağrısı açıldı. Doktora derecesini çağrı yılından 2-7 yıl önce almış akademisyenler için uygundur. Projelerin süresi maksimum 5 yıl olup, proje başına bütçe azami €1.5 Milyon Avro'dur.

Doktorasını 01.01.2011 ile 31.12.2015 tarihleri arasında almış genç araştırmacılar bu çağrıya başvurabiliyor. Sosyal bilimler dâhil tüm araştırma konularından başvurular alınmaktadır. Araştırma projesi ve başvuru yapan araştırmacının kariyeri, bilimsel mükemmeliyete göre değerlendiriliyor. Çağrı kapsamında 391 araştırmacının desteklenmesi hedefleniyor.

Türkiye’deki araştırmacılar için hazırlanan ERC Programı Proje Yazma-Sunma Eğitimi'ne katılın.

Başlangıç hibelerinden yararlanmak isteyen araştırmacıların belirli bir araştırma olgunluğuna erişmiş ve bağımsız araştırma yapabildiklerini göstermiş olmaları beklenmektedir. Örneğin bu gösterge doktora tez danışmanından bağımsız olarak bir önemli makale yayınlamak veya önemli bir makalede ana yazar olmak olabilir. Son başvuru tarihi 17.Ekim.2017.

ERC hibeleriyle ilgileniyorsanız, aşağıdaki kırmızı butona basınız


Bilgi Formu

Tüm Haberler için Tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım