"Yenilikçi KOBİ'ler için Fikri Mülkiyet Ön Teşhis ve Patent Koruma Erişiminin İyileştirilmesi" proje teklif çağrısı açıldı


UFUK 2020 | COSME Programı

Avrupa Birliği COSME hibe programı kapsamında "IP pre-diagnostics and improving access to patent protection for innovative SMEs" : "Yenilikçi KOBİ'ler için fikri mülkiyet ön tanı ve patent koruma erişiminin iyileştirilmesi" başlıklı proje teklif çağrısı açıldı. Son başvuru: 4.Eylül.2018.

Bu proje teklif çağrısı ile Avrupa'daki yenilikçi KOBİ’lerin fikri mülkiyet hakları kullanımını kolaylaştırmak ve teşvik etmek, seçilen sayıda yenilikçi Avrupa KOBİ'sinin bir veya daha fazla destek eyleminden yararlanması, ve işletmelere sunulacak desteklerin uygulanmasına ilişkin olarak gerekli olan idari ve geri ödeme süreçlerinin düzenlenmesi beklenmektedir.

AB COSME Programına proje teklifi hazırlamak isteyen paydaşlar ve KOBİ'lere hizmet veren kurum ve kuruluşlar için hazırlanan COSME Programı Proje Yazma Eğitimi'ne katılın.

Bu proje kapsamında verilecek destekler şunlardır: 1) Özellikle "Mükemmeliyet Mührü" (Seal of Excellence) taşıyan Avrupa'daki yenilikçi KOBİ'lere "IP ön tanı" hizmeti sağlamak ve 2) Yenilikçi KOBİ'lerin Avrupa patentleri almak için başvurmalarına destek olmak ve uygulamalarla ilgili olarak fikri mülkiyet hukuku hizmetlerine erişmelerine yardımcı olmak.

COSME hibe projeleri ile ilgileniyorsanız, aşağıdaki kırmızı butona basınız


Bilgi Formu

Tüm Haberler için Tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım