MARIE CURIE Bireysel Araştırma Bursu
2019 yılı çağrısı açıldı


UFUK 2020 | MARIE CURIE Bursları

Avrupa Birliği'nin Horizon 2020 hibe programı kapsamında Türkiye'deki araştırmacıların tek başına başvurabileceği Marie Curie bursları 2019 yılı çağrıları açıldı. Son başvuru tarihi 11.Eylül.2019. Araştırmacıların uluslararası ve sektörlerarası araştırma yapmak üzere dolaşımına destek veren Bireysel Araştırma Bursuna başvurular başladı. Tüm araştırma alanlarından proje önerileri destekleniyor ve ülkelerarası dolaşıma olanak sağlıyor. Bireysel araştırma bursuna başvuru yapmak isteyenler gitmek istedikleri ülkeden bir kurum belirlemeli, bir araştırma projesi hazırlamalı ve projeyi çağrı kapanış tarihine kadar AB'ye sunmalıdır.

Türkiye'deki üniversitelerde görev yapıp, 12-24 ay arası bir süre boyunca ayda €5980 Euro burs alarak yurtdışında (Avrupa’da veya Avrupa dışında) araştırma yapmak isteyen akademisyenler için 2-gün süren uygulamalı Marie Curie Proje Yazma-Sunma Eğitimi hazırlandı. Size uygun tarihlerde üniversitenize gelerek bu eğitimi verilebilmekteyiz. Eğitim talepleriniz için iletişim sayfamızdaki e-posta adresine yazabilir, akademisyenlerinize bu eğitimi hemen aldırmak için telefonla bizi arayabilirsiniz.

Marie Skłodowska-Curie Araştırma (MSCA) Programları ve Bursları nitelik ve nicelik olarak araştırma ve teknoloji alanındaki insan potansiyelini güçlendirmeyi, kariyer gelişimini desteklemeyi, uluslararası ve sektörler arası araştırmacı dolaşımını teşvik etmeyi ve böylece Avrupa’yı ve Türkiye’yi araştırmacılar için bir cazibe merkezi haline getirmeyi hedefliyor.


MARIE CURIE burslarıyla ilgileniyorsanız, aşağıdaki kırmızı butona basınız


Bilgi Formu

Tüm Haberler için Tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım