MARIE CURIE Burs Başvurularında Yapılan Değişiklikler


UFUK 2020 | MARIE CURIE Konferansı 2018

Avrupa Birliği Horizon 2020 hibe programı kapsamında Türkiye'deki akademisyenlerin tek başına başvurabileceği MARIE CURIE yurtdışı araştırma burs başvurularında önemli değişiklikler yapıldı. 7.Haziran.2018 tarihinde Ankara'da gerçekleşen MARIE CURIE Konferansı'nda açıklamalarda bulunan Avrupa Komisyonu Eğitim ve Kültür Genel Müdürlüğü Marie Curie Eylemleri Politika Biriminden Dr. Stijn Delauré yapılan değişiklikleri anlattı. Değişiklikler arasında bursiyerlere verilen burs miktarının artması, ve başarılı bulunan fakat bütçe yetmediği için desteklenmeyen projelere ikinci şans gibi çok olumlu gelişmeler var.

Araştırmasının bir bölümünü (12-24 ay arası) yurtdışında (Avrupa’da ya da Avrupa dışında) geçirmek isteyen, veya yurtdışından Türkiye’ye yeni gelmiş/gelmeyi düşünen akademisyenler için hazırlanan ve 2-gün süren uygulamalı Marie Curie Proje Yazma-Sunma Eğitimi'ne katılın. Eğitim dili Türkçe olup, eğitimler üniversitenize gelerek verilebiliyor. Güncel değişiklikleri de içeren MARIE CURIE proje yazma eğitimi almak için hemen info@ufuk2020.com adresine mesaj atıp, talebinizi iletebilirsiniz.

Marie Skłodowska-Curie Araştırma (MSCA) bursları kapsamında uluslararası ve sektörler arası araştırmacı dolaşımı teşvik ediliyor. Türkiye'den başvuran araştırmacılar ve akademisyenler yurtdışına (Avrupa’nın yanı sıra ABD, Kanada, Japonya, vb. gibi) pek çok ülkeye gidebiliyor, orada araştırma yapıyor, burs bitiminde ise tekrar Türkiye’ye eski görevlerine dönebiliyorlar.


MARIE CURIE burslarıyla ilgileniyorsanız, aşağıdaki kırmızı butona basınız


Bilgi Formu

Tüm Haberler için Tıklayınız!

Twitter'da paylaşalım